تبلیغات

خرید ساعت مچی

|

صفحات پاپ آپ popup window

بسیج انصار المهدی(عج) - مجموعه خاطرات رهبر معظم انقلاب از امام خمینی (ره)
    سخن امروز  : 
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم*** به وبلاگ بسیج انصار المهدی(عج) خوش آمدید.

.:. معرفی وبلاگ .:.

سایت بسیج انصار المهدی(عج) تربت حیدریه برای ایجاد بستر فرهنگی و علمی و سیاسی در فضای مجازی تاسیس گردید. با آرزوی موفقیت و سربلندی برای همه مسلمانان
با تشكر : مرتضی فروتن تنها
.:.وصیتنامه شهدا.:.


.:. معرفی وبلاگ به دوستان .:.

نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما :
ایمیل دوست شما :


.:. خوراك وبلاگ .:.


مشترك خوراك وبلاگ شوید، تا هیچ مطلبی را از دست ندهید


.:. آمار وبلاگ .:.

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :


.:. امكانات وبلاگ .:.

.:. زبان های دیگر .:.

 1. مجموعه خاطرات رهبر معظم انقلاب از امام خمینی (ره)
  مربوط به موضوع : با خاطرات رهبری ,
  یکشنبه 17 اردیبهشت 1391

  دنیاى بدون «خمینى»

  خدا مى‌داند كه در طول این ده‌سال، فكر چنین روزى، همیشه دل ما را لرزانده بود. نمى‌دانستیم دنیاى بدون «خمینى» چگونه قابل تحمل است. به همین خاطر، چندین بار به ایشان عرض كردم: دعاى بزرگ من در پیشگاه خدا این است كه من قبل از شما بمیرم . در همان روز تلخ كه حال امام مساعد نبود، من جمعى از اعضاى شوراى بازنگرى قانون اساسى را دعوت كردم و به آن‌ها گفتم كه حال امام خوب نیست؛ كار بازنگرى را قدرى تسریع كنیم و مژده‌ى اتمام آن را به ایشان در بیمارستان بدهیم تا دل امام شاد شود. واقعاً از تصور آن چیزى كه ممكن بود پیش آید، قلب من مى‌لرزید؛ صدایم شكست و نتوانستم حرفم را تمام كنم... سخنرانى در مراسم بیعت فرماندهان و اعضاى سپاه پاسداران انقلاب اسلامى، 17/03/1368

  سحرگاه بعد از فراق حضرت امام (ره)

  فردای آن شبی كه امام عزیز(ره) به جوار رحمت الهی پیوسته بودند، سحرگاه در حالت التهاب و حیرت، تفألی به قرآن زدم؛ این آیۀ شریفۀ سورۀ كهف آمد: «وامّا من امن و عمل صالحا فله جزاء الحسنى و سنقول له من امرنا یسرا؛ و اما كسی كه ایمان بیاورد و عمل صالح انجام دهد پاداش ‍ نیكو خواهد داشت، و ما دستور آسانی به او خواهیم داد؛ آیه 88» . دیدم واقعاً مصداق كامل این آیه، همین بزرگوار است. ایمان و عمل صالح و جزاى حسنا، بهترین پاداش براى اوست.

  سخنرانى در مراسم بیعت هیئت وزیران،  16/3/1368

  توصیه امام (ره) به آیت‌الله خامنه‌ای در بیمارستان

  رحلت امام خمینیبهار سال 1365، روزى را كه امام(ره) در بستر بیمارى بودند، فراموش نمى‌كنم. ایشان دچار ناراحتى قلبى شده بودند و تقریباً ده، پانزده روزى در بستر بیمارى بودند. در آن زمان من در تهران نبودم. آقاى حاج احمد آقا به من تلفن كردند و گفتند سریعاً به آن‌جا بیایید؛ فهمیدم كه براى امام(ره) مسأله‌اى رخ داده است. آناً حركت كردم و پس از چند ساعت طى مسیر، خود را به تهران رساندم. اولین نفر از مسؤولان كشور بودم كه شاید حدود ده ساعت پس از بروز حادثه، بالاى سر ایشان حاضر شدم . روزهاى نگران‌كننده و سختى را گذراندیم. خدمت امام(ره) رفتم و هنگامى كه نزدیك تخت ایشان رسیدم، منقلب شدم و نتوانستم خودم را نگهدارم و گریه كردم. ایشان تلطف فرمودند و با محبت نگاه كردند. بعد چند جمله گفتند كه چون كوتاه بود، به ذهنم سپردم؛ بیرون آمدم و آنها را نوشتم . در آن لحظاتی كه امام(ره) ناراحتى قلبى پیدا كرده بودند، ایشان انتظار و آمادگى براى بروز احتمالى حادثه را داشتند، بنابراین مهمترین حرفى كه در ذهن ایشان بود، قاعدتاً مى‌باید در آن لحظه‌ى حساس به ما مى‌گفتند. ایشان فرمودند: «قوى باشید، احساس ضعف نكنید، به خدا متكى باشید، «اشدّاء على الكفّار رحماء بینهم» باشید، و اگر با هم بودید، هیچ‌كس نمى‌تواند به شما آسیبى برساند» . به نظر من، وصیت سى‌صفحه‌ای امام(ره) مى‌تواند در همین چند جمله خلاصه شود.

   

  سخنرانى در مراسم بیعت ائمه‌ى جمعه‌ى سراسر كشور، 12/4/1368

  پیام امام (ره) زودتر از ما آنجا بود!
  در اوایل انقلاب، من خودم به هند رفتم و تقریباً به مراكز فرهنگی، سیاسی این كشور سر زدم. هر جا كه پا گذاشتم، دیدم كه انقلاب و امام پیش از ما آنجاست! ما كه رفتیم، مردم ما را تحویل گرفتند؛ چون نماینده‌ی این كانون بودیم؛ نه این كه ما به آنجا برویم و مردمی بی‌خبر باشند، آن وقت ما بگوییم چنین حادثه‌ای اتفاق افتاده است. هنوز هم همین طور است. شما در این كشورهایی كه نمایندگی نداریم، برای بار اول كه وارد می‌شوید، اگر توفیق پیدا كنید كه خودتان را به محافل مردمی برسانید، اگر به محافل دانشجویی و روشنفكری و محافل انسانهای متعهد و دلسوز مخلص بروید، می‌بینید كه این پیام قبل از شما به آن جا رفته است. من در سفرهایی كه در دوره‌های مختلف به جاهای گوناگون داشتم، بلااستثنا در همه‌ی كشورها ـ اعم از كشورهای اسلامی و غیر اسلامی، حتی كشورهای كمونیستی ـ این را دیدم.
  سخنرانى در دیدار نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی در خارج از كشور، 3/2/1370
  آخرین ویرایش: شنبه 5 فروردین 1391 10:55 ب.ظ

  | نظرات () | نویسنده : مرتضی فروتن تنها

.:. صفحات وبلاگ .:..:. لینك باكس .:.


*** وبمستر عزیز به منظور افزایش بازدید وبلاگتان، لینك وبلاگتان را به لینك باكس ارسال كنید ***