تبلیغات

خرید ساعت مچی

|

صفحات پاپ آپ popup window

بسیج انصار المهدی(عج) - انتخابت مجلس نهم | اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی
    سخن امروز  : 
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم*** به وبلاگ بسیج انصار المهدی(عج) خوش آمدید.

.:. معرفی وبلاگ .:.

سایت بسیج انصار المهدی(عج) تربت حیدریه برای ایجاد بستر فرهنگی و علمی و سیاسی در فضای مجازی تاسیس گردید. با آرزوی موفقیت و سربلندی برای همه مسلمانان
با تشكر : مرتضی فروتن تنها
.:.وصیتنامه شهدا.:.


.:. معرفی وبلاگ به دوستان .:.

نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما :
ایمیل دوست شما :


.:. خوراك وبلاگ .:.


مشترك خوراك وبلاگ شوید، تا هیچ مطلبی را از دست ندهید


.:. آمار وبلاگ .:.

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بازدید :

آخرین بروز رسانی :


.:. امكانات وبلاگ .:.

.:. زبان های دیگر .:.

 1. انتخابت مجلس نهم | اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی
  جمعه 5 اسفند 1390

  گزیده‌ای از بیانات رهبر انقلاب اسلامی پیرامون اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی و تبیین جایگاه مجلس در نظام اسلامی:

   
  انعكاس اراده ملت
  جایگاه مجلس، جایگاهى است بسیار عالى؛ انعكاس نظرات و اراده‌ى ملت در قوانین و مقررات كشور و رگه‌هاى اجرایى كشور است؛ این چیز كمى نیست.
  بیانات در دیدار با وزیر و مسؤولان وزارت كشور و استانداران‌ 27/09/1370

  مجلس؛ مظهر اراده مردم
  مجلس شوراى اسلامى، یك مركز اساسى و تعیین‌كننده براى انقلاب است. همه‌ى سر رشته‌هاى امور، به مجلس شوراى اسلامى بر مى‌گردد. مجلس، مظهر حضور و اراده‌ى مردم در صحنه‌هاى گوناگون سیاسى و اقتصادى است. اگر مردم چیزى را در زمینه‌هاى اقتصادى یا سیاسى بخواهند كه بشود یا نشود و چیزهایى را بخواهند كه به سرنوشت كشور ارتباطى پیدا مى‌كند، باید اراده‌ى خویش را از حنجره و زبان نماینده‌ى خود بیرون بدهند و به صورت قانون درآورند و این قانون در سطح كشور عمل بشود. این، تأثیر مردم در قانونگذارى است.
  بیانات در دیدار خانواده‌های شهدا و ایثارگران و دست‌اندركاران برگزاری انتخابات 22/09/1368
  14/11/1390

  ="miter"> <v:formulas> <v:f eqn="if l
  مجلس؛ تجلیگاه عزت ملی
  مجلس جایگاه بسیار مهمّى است؛ خانه‌ى ملت است؛ تجلّیگاه عزّت ملى ماست؛ مى‌تواند عزّت اسلامى و عزّت ملى ما را به دنیا نشان دهد؛ تأمین‌كننده‌ى منافع عمومى است. با قوانین مجلس است كه مسؤولان مى‌توانند حركت كنند و پیش بروند. مجلس مى‌تواند حافظ امنیت ملى باشد؛ مى‌تواند سدّ مستحكمى در برابر تعرّض دشمنان و طمع‌ورزى بیگانگان باشد.
  بیانات در اجتماع بزرگ مردم قزوین‌ 25/09/1382

  انتخابات؛ نقطه وصل مردم و نظام
  انتخابات، آن نقطه‌ى اساسى وصل افكار و آراى مردم به بدنه‌ى نظام اجرایى است. اگر انتخابات - همچنان كه بحمداللَّه در گذشته همین‌طور بوده است - با حضور مردم، با اراده‌ى مردم، با آزادى كامل مردم و انتخاب آزادانه‌ى آنها انجام بگیرد، و حداكثر آگاهى از سوى مردم به كار برود، تا این‌كه افراد صالح و شایسته و حقیقتاً حایز شأن نمایندگى این ملت عظیم، به مجلس فرستاده بشوند، نظام اسلامى مى‌تواند مطمئن باشد كه در جهت آرزوها و هدفهاى خود در حركت است. این، نقش انتخابات و شأن والاى انتخابات است.
  بیانات در دیدار با وزیر و مسؤولان وزارت كشور و استانداران‌ 27/09/1370

  اتكای به ایمان‌ و عواطف مردم؛ سرّ شكست‌ناپذیری نظام
  مسأله‌ى انتخابات، مسأله‌ى بسیار مهم و اساسى و تعیین‌كننده‌اى است. اهمیت انتخابات از جهات گوناگونى است. یكى از آنها این است كه نظام ما نظامى است متّكى به ایمانها و عواطف و علایق مردم. اساساً سرِّ شكست‌ناپذیرى این نظام این است كه به مردم متّكى است. این چیز مهمّى است. اتّكاى به مردم هم آسان به دست نمى‌آید و همه جا حاصل نمى‌شود. اگر یك سرِّ الهى در میان نباشد، توجّه نفوس و دلهاى مردم هم ممكن نیست. شما ملاحظه بفرمایید، خداى متعال به پیغمبرِ با آن عظمت مى‌فرماید: «هو الّذى ایّدك بنصره و بالمؤمنین»؛ یعنى مؤمنین را در كنار نصرت الهى مى‌آورد. هیچ بُعدى هم ندارد كه آدم بگوید كه این «بالمؤمنین»، تفسیر جزئى از مفهوم «بنصره» هم هست كه اصلاً نصر الهى به وسیله‌ى مؤمنین تحقّق مى‌پذیرد. البته در مواردى هم نصرتهاى خارج از مقولات عادى در زمان آن بزرگوار بوده است - مثل ملائكه‌ى مسوّمین و غیرذلك - لیكن عمده‌اش مؤمنین‌اند. بعد هم مى‌فرماید: «لو انفقت ما فى الأرض جمیعاً ما الّفت بین قلوبهم و لكنّ اللَّه الّف بینهم». یعنى اى نبى گرامى ما! این «بالمؤمنین»ى هم كه ما مى‌گوییم، خیال نكن كه خودت توانستى آنها را جذب كنى؛ نه - این كار من و ما و كار عوامل مادى و بشرى نیست - این سرّ الهى و سرّ معنوى است.
  حال آن نكته‌ى باریكتر ز مو این‌جاست كه همین سرّ الهى و معنوى هم قابل تعریف است. چیزى نیست كه بگوییم عقل شما مردم نمى‌رسد و سه، چهار نفرى هستند كه این چیزها را مى‌فهمند؛ نخیر. این امر واضحى است. این سرّ الهى عبارت است از ایمان. وقتى ایمانها در دلهاى مردم مى‌جوشد و به مرحله‌ى عمل سرازیر مى‌شود، نتیجه این است كه هر پدیده‌اى كه متّكى به ایمان الهى است، تقویت پیدا مى‌كند.
  بیانات در دیدار اعضاى هیأت نظارت بر انتخابات شوراى نگهبان‌ 14/11/1374

  حضور در انتخابات؛ زره پولادین در مقابل مستكبران
  حضور در انتخابات یكى از مستحكم‌ترین وسیله‌هایى است كه این ملت مى‌تواند آن را مثل یك زره‌ى پولادین در مقابل خود و در مقابل حمله‌ى دشمنان و سوءنیّت و بد دلىِ مستكبران و دخالت‌كنندگان نگه دارد. انتخابات بسیار مهمّ است.
  بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم قم‌ در آستانه سالروز قیام 19 دی 18/10/1382

  انتخابات؛ سنگر كشور
  اهمیت اوّلِ انتخابات به‌خاطر این است كه انتخابات سنگر كشور است؛ حضور مردم در پاى صندوقهاى رأى، مصون‌ساز سرنوشت ملت و مردم است و دشمن را از تعرّض و تجاوز و پُررویىِ بیشتر باز مى‌دارد.
  بیانات در خطبه‌هاى نماز جمعه تهران‌ 24/11/1382

  نمونه عظمت نظام اسلامی
  مسئله‌ى انتخابات خیلى مهم است. یكى از نمونه‌هاى عظمت این نظام، همین انتخابات است. براى همین هم هست كه انتخابات ملت ایران - این پدیده‌ى به این وضوح - را انكار میكنند. مردمسالارى، این چیز واضح را كه وابسته‌ى به انتخابات مردمى است - كه در ایران در طول این بیست و هشت نه سال، هر سالى یك بار به طور متوسط اتفاق افتاده است - دشمنان عنود و لجوج انكار میكنند. چرا؟ چون میدانند كه این یكى از آن شاخصه‌هاى مهم پیروزى ملت ایران است.
  بیانات در دیدار هزاران نفر از مردم قم به مناسبت سالروز قیام 19 دی‌ماه‌ 19/10/1386

  نمایشگاه عزم و رشد ملی
  آنچه كه امروز میخواهم به شما بگویم، این است كه ملت ایران انتخابات را قدر بدانند. انتخابات یك نمایشگاه است براى نشان دادن عزم و رشد ملى ملت ایران، استقامت ملت ایران، دانائى و هوشیارى ملت ایران، پایبندى ملت ایران به نظام مردم‌سالارى دینى.
  بیانات در اجتماع عظیم مردم یزد 12/10/1386

  آن چیزی كه قدرت معنوی ملت را به رخ دشمن میكشد
  انتخابات مصونیت‌بخش به كشور است. آن چیزى كه هیبت این ملت را حفظ میكند، قدرت معنوى او را به رخ دشمنان میكشاند و آنها را از تعرض منع میكند و میترساند، حضور مردمى است؛ كه یكى از مظاهرش همین انتخابات است.
  خطبه‌های نماز جمعه تهران 14/11/1390

  ملتهای دیگر به انتخابات ما نگاه میكنند
  من مطمئنم كه این انتخابات براى ملتهاى دیگر هم یك نشانه‌اى است. براى همین هم هست كه دستگاه‌هاى خبیث استكبار، از آمریكا و انگلیس و صهیونیستها و دیگران، دارند مرتباً تلاش میكنند كه این انتخابات را به یك جورى خراب كنند، مخدوش كنند. كشورهاى دیگر نگاه میكنند ببینند این پیشكسوت انتخاباتى و انقلابى - كه ملت ایران است - چه كار خواهد كرد. ملت ایران در این زمینه، جزو پیشكسوتهاست. ملتهاى دیگر نگاه میكنند ببینند انتخابات در ایران به كجا خواهد رسید. استكبار دوست دارد كه انتخابات در كشور ما آنچنان بشود كه ملتها را مأیوس كند.
  بیانات در دیدار مردم قم به مناسبت سالروز ۱۹ دی 19/10/1390

  مجلس صالح میتواند اثر بگذارد
  یك مجلس صالح و سالم و قوى میتواند بر عملكرد همه‌ى دستگاه‌هاى كشور اثر بگذارد؛ بر عملكرد دولت، بر عملكرد قوه‌ى قضائیه، حتّى بر عملكرد نیروهاى مسلح میتواند اثر بگذارد. مجلس قوى، مجلس صالح، مجلس سالم، یك چنین وضعى دارد. خب، این مجلس را كى میتواند تشكیل بدهد، جز مردم؟ دشمن این را نمیخواهد.
  خطبه‌های نماز جمعه تهران 
  آخرین ویرایش: - -

  | نظرات () | نویسنده : کانون حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس .

.:. صفحات وبلاگ .:..:. لینك باكس .:.


*** وبمستر عزیز به منظور افزایش بازدید وبلاگتان، لینك وبلاگتان را به لینك باكس ارسال كنید ***